Archiwum prac dyplomowych

News Flash

Open Panel
Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne

2015

Lp. Nazwisko i imię
Studenta
Specjalność Promotor Temat
 1  Bochenek Krystian Marcin  SiUT  Augustyn Marcin Jan  Wstępne studium wciągarki samochodowej przeznaczonej dla pojazdów terenowych.
 2  Brzeska Agnieszka Magdalena  SiUT  Cichocki Wiesław Jan  Projekt modernizacji dźwigu osobowego nr UDT: N.31.12.010771.
 3  Gawlik Konrad Paweł  SiUT  Romanowicz Paweł Janusz  Zastosowanie technik skanowania 3D w analizie geometrii i uszkodzeń kół zębatych.
 4  Gręda Łukasz  SiUT  Gajewska Teresa  Kontrola procesów logistycznych na przykładzie sklepu internetowego.
 5  Kosek Gabriela Maria  SiUT  Cichocki Wiesław Jan  Projekt wyciągu narciarskiego dla dzieci (Q=500 osób/godz. L=220m, H=40m).
 6  Kurowski Tomasz Adam  SiUT  Pobędza Janusz Piotr  Projekt hydraulicznego układu napedowego osprzętu wózka widłowego.
 7  Łozińska Dominika Antonina  SiUT  Guzowski Stanisław Wojciech  Badanie niezawodności obiektu na przykładzie zaworu rozrządowego układu hamulcowego pojazdu szynowego.
 8  Pęcek Wojciech  SiUT  Sanecki Henryk Adam  Projekt układu napędowego platformy manewrowej do włączania naczep samochodowych w skład pociągu bimodalnego.
 9  Połeć Przemysław Paweł  SiUT   Bondyra Agnieszka Patrycja  Zastosowanie skaningu laserowego 3D do analizy pomiarowej elementów maszyn.
 10  Popik Kacper Jakub  SiUT  Kucybała Piotr  Opracowanie stanowiska do sterowania silnikiem prądu stałego małej mocy.
 11  Sosna Paweł Tomasz  SiUT  Cichocki Wiesław Jan  Projekt żurdawia słupowego, przeznaczonego do pracy w warsztacie remontowym.
 
Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne

2014

Lp. Nazwisko i imię
Studenta
Specjalność Promotor Temat
1 Antkiewicz Łukasz Marek SiMMiU Zębala Wojciech Bogusław Analiza toczenia rowka w materiałach trudnoskrawalnych.
2 Brzeczek Marcin SiMMiU Kwatera Marian Projektowanie i wykonanie specjalnego uchwytu obróbkowego do obróbki króćców stosowanych w układzie hamulcowym pojazdów ciężarowych.
3 Cerek Mirosław Jerzy SiMMiU Juda Zdzisław Krzysztof Automatyczny magazyn wysokiego składowania.
4 Kaleta Adrian Łukasz SiMMiU Zając Jerzy Wiesław Automatyka systemu wentylacji z odzyskiem ciepła i układem dogrzewania.
5 Kot Tomasz Jerzy SiMMiU Sobczyk Andrzej Stanisław Opracowanie algorytmu projektowego obliczania i dorobku elementów układu hydraulicznego napędu jazdy maszyny mobilnej.
6 Krzemień Tomasz Mariusz SiMMiU Krenich Stanisław Piotr Projekt i wykonanie układu sterowania półautomatycznej piły do cięcia drewna.
7 Maciąg Mateusz SiMMiU Kowalczyk Małgorzata Wpływ zużycia ostrza na strukturę geometryczną powierzchni po toczeniu stopu tytanu Ti-GA1-4V.
8 Nędza Tomasz Marcin SiMMiU Juda Zdzisław Krzysztof Projekt stanowiska realizującego proces technologiczny z wykorzystaniem sterownika PLC.
9 Nowak Arkadiusz Paweł SiMMiU Kwatera Marian Projekt formy wtryskowej do odlewania zaworu przekaźnikowego z wykorzystaniem programu SOLID EDGE ST 5.
10 Płaczek Marcin Bartłomiej SiMMiU Gola Łukasz Jerzy Budowa programu komputerowego do wyznaczenia optymalnej kolejności obróbki otworu.
11 Tomaszewski Jacek Maciej SiMMiU Grzegożek Witold Andrzej Automatyczne systemy otwierania drzwi w pojazdach-wykonanie prototypu.
12 Tryba Piotr Łukasz SiMMiU Maniowski Michał Dariusz Optymalizacja zasobów ludzkich w programie Arena.
13 Tulik Mateusz SiMMiU Chwastek Stefan Sławomir Budowa i sterowanie przykładnicą równoległą w pilarce tarczowej.
14 Zając Kamil Wiesław SiMMiU Juda Zdzisław Krzysztof Proces technologiczny oparty na sterowniku PLC i języku programowania STL.
15 Szymczakiewicz Wojciech SiMMiU Juda Zdzisław Krzysztof Proces technologizczny oparty na sterowniku PLC i języku programowania STL.
16 Smoleń Sławomir SiUT Pobędza Janusz Piotr Systemy waząco ostrzegawcze dla koparek.

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne

2013

Lp. Nazwisko i imię
Studenta
Specjalność Promotor Temat
1 Gaj Tomasz Szczepan SUTr7 Sobczyk Andrzej Stanisław Analiza porównawcza układów napędowych z przekładniami hydrostatycznymi, hydrokinematycznymi i mechanicznymi.
2 Lenda Maciej Jan SUTr7 Sobczyk Andrzej Stanisław Projekt wstępny prasy do odpadów komunalnych z wysokociśnieniowym napędem wodnym.
3 Matys Robert Wojciech SUTr7 Krasiński Maciej Józef Projekt stacjonarnego reduktora walcowego dwustopniowego o wałku wejściowym i wyjściowym na jednej osi w korpusie jednoczęściowym.
4 Kozera Marek SMMUrz7 Małopolski Waldemar Paweł Tworzenie elastycznych modeli symulacyjnych w języku SIMAN.
5 Matyszczak Rafał SMMUrz7 Kwatera Marian Projekt stanowiska do półautomatycznego montażu łożyska w korpusia pomy.

Archiwalne prace dyplomowe 
- studia niestacjonarne inżynierskie

2012

Lp. Nazwisko i imię
Studenta
Specjalność Promotor Temat pracy
1 Romanek Paweł SiUT Dziechciowski Zygmunt Badanie pompy wielotłoczkowej.
2 Greń Benedykt  ASW Pobędza Janusz Badanie właściwości pneumatycznego układu pozycjonowania.
3 Cioć Waldemar ASW Pobędza Janusz Projekt manipulatora pneumatycznego do przenoszenia elementów.
4 Stuglik Wojciech ASW Pobędza Janusz Opracowanie i przetestowanie algorytmu układu ważącego koparki.
5 Idzik Marcin SiMMiU Habel Jacek Projekt stanowiska montażu ręcznego alternatora samochodowego do samochodu Fiat 125 P


Archiwalne prace dyplomowe 
- studia niestacjonarne inżynierskie

2011

Lp. Nazwisko i imię
Studenta
Specjalność Promotor Temat pracy
1 Jaźwiec Marcin Artur SiUT Cichocki Wiesław Projekt kolejki linowej krzesełkowej dwuosobowej (Q=1000 osób/godz., L=1000m, H=270m).
2 Pogorzelec Łukasz  SiUT Ryś Jan Projekt zewnętrznego dźwigu osobowego.
3 Szkarłat Daniel Adam SiUT Sanecki Henryk Podnośnik wagowy.
4 Dąbek Grzegorz SiUT Ryś Jan Przegląd maszyn i urządzeń do naprawy i budowy dróg, technologia napraw. 
5 Pluta Jacek SiMMiU Pobędza Janusz Projekt układu napędowego i konstrukcji dźwigu pionowego wraz z wykonaniem modelu.
6 Ziemianin Piotr  SiMMiU Pobędza Janusz Manipulator pneumatyczny do pakowania tabletek farmacutycznych.
7 Siesiewicz Zbigniew  SiMMiU Pobędza Janusz Badanie układu regulacji ciśnienia w napędzie hydraulicznym.
8 Tracz Łukasz Paweł SiUT Ryś Jan Dobór żurawi samojezdnych do prac przeładunkowych.
9 Kostecki Jakub DiMM Pobędza Janusz Projekt układu sterowania samo-załadowczym dźwigiem towaarowym i wykonanie modelu.


Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2010

Lp.

 
Nazwisko i Imię

Specjalność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Michalik Marcin

SiUT

Dr inż.
Zygmunt Dziechciowski

Stanowisko do badania drgań ogólnych
w oparciu o stanowisko pracy operatora maszyny roboczej.

2.

Kmak Jan

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza możliwości zastosowania osprzętu koparki do transportu palet.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2009

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Stelmach Paweł

SiUT

Dr inż.
Bogdan Szybiński

Modelowanie Cad typowych naczep transportowych.

2.

Zachwieja Michał

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt układu napędu i sterowania maszyna kroczącą.

3.

Stelmach Marcin

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt układu hydraulicznego manipulatora budowlanego.

4.

Migacz Piotr

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Charakterystyka układów hydraulicznych małych maszyn i sprzętu rolniczo-ogrodniczego.

5.

Plewa Bartosz

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt i implementacja układu sterowania silnikami krokowymi w układzie naprowadzania teleskopu astronomicznego
z realizacją funkcji śledzenia.

6.

Czapkowicz Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt i wykonanie systemu sterowania laboratoryjnego dźwigu elektrycznego.

7.

Gajówka Marek

MiMM

Dr hab. inż.
Andrzej Gajek

Sterowanie impulsowe silnikiem krokowym w zastosowaniu w pojazdach samochodowych.

8.

Wywiał Wojciech

SiMMiU

Dr hab. inż.
Edward Kołodziej, prof. PK

Automatyzacja i sterowanie w infrastrukturze drogowej.

9.

Maj Rafał

SiMMiU

Dr hab. inż.
Jerzy Zając, prof. PK

Sterowanie bramą dwuskrzydłową.

10.

Drabik Daniel

SiMMiU

Dr hab. inż.
Andrzej Gajek

Sterowanie i monitoring układu wtryskowego silnika spalinowego z zapłonem iskrowym.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2008

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Bukowiec Karol

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Modelowanie pracy pompy wodnej.

2.

Wróbel Grzegorz

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt hydrostatycznego układu napędowego wózka widłowego.

3.

Witek Andrzej

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Pomiary drgań środowiskowych wywołanych transportem samochodowym w wybranych punktach Nowego Sącza.

4.

Kucharczyk Piotr

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Pomiary drgań środowiskowych wywołanych transportem samochodowym w wybranych punktach Starego Sącza.

5.

Świątkowski Tomsz

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Przegląd i analiza porównawcza napędów hybrydowych w maszynach
i pojazdach.

6.

Schabowski Michał

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Wózki widłowe w transporcie, budowa i rozwiązania techniczne.

7.

Trojak Sławomir

MiMM

Dr inż.
Stanisław Łaczek

Metody obliczeń, materiały i technologia wykonania sprężyn.

8.

Pawłowski Marcin

SiUT

Dr inż.
Marek Barski

Projekt przekładni ślimakowej.

9.

Makselon Sławomir

MiMM

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza ruchu i obciążeń mechanizmu łyżki ładowarki Ł-34.

10.

Padula Andrzej

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Analiza możliwości zastąpienia układów napędowych maszyn ogrodniczych układami hydrauliki wodnej.

11.

Adamczyk Antoni

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt suwnicy dwudźwigarowej wielotorowej typu KBK Q=250Kg, L1=2x8,0 m, ld=19,0 m, GNP=A3.

12.

Krupa Janusz

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt transportu liniowego podwieszonego do wspomagania prac dźwigowych dla przemysłu motoryzacyjnego.

13.

Kowalczyk Andrzej

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Badanie hałasu zewnętrznego wybranych modeli samochodów marki Opel.

14.

Górz Robert

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Wykonanie projektu i modelu przenośnika pneumatycznego.

15.

Pyrdoł Artur

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Nowoczesne rozwiązania mechanizmów dźwignic na przykładzie suwnic.

16.

Garncarz Krzysztof

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Model żurawia czteroprzegubowego wypadkowego.

17.

Nowobilski Dawid

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt przenośnika wstrząsanego o zmiennym nacisku materiału transportowego na dno koryta.

18.

Sobczyk Zbigniew

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt wodnego układu napędu wózka widłowego.

19.

Motyka Stanisław

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Charakterystyka maszyn i urządzeń do automatyzacji prac w budownictwie drogowym.

20.

Wierny Radosław

SiUT

Dr inż.
Stanisław Łaczek

Własności i zastosowanie gumowych elementów sprężystych w urządzeniach mechanicznych.

21.

Starczewski Paweł

SiUT

Dr inż.
Stanisław Łaczek

Przegląd współczesnych rozwiązań konstrukcyjnych sprzęgieł mechanicznych.

22.

Wojciechowski Marcin

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt wciągarki do samochodu terenowego.

23.

Kowalik Piotr

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Oddziaływanie wiatru na konstrukcję nośną suwnicy bramowej.

24.

Migacz Piotr

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Charakterystyka układów hydraulicznych małych maszyn i sprzętu rolniczo-ogrodniczego.

25.

Stelmach Marcin

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt układu hydraulicznego manipulatora budowlanego.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2007

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Gumulak Marek

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Analiza hałasu komunikacyjnego kolejowego na terenie Sądecczyzny.

2.

Walczak Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt obliczenia wodnego układu napędowego przenośnika taśmowego.

3.

Rusnarczyk Piotr

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza ruchu i obciążeń mechanizmu podnośnika koszowego PMB 120 E.

4.

Ziarnik Daniel

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt wciągarki hydrostatycznej do zasilacza "Load sensing".

5.

Smoter Michał

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt podnośnika pantografowego do demontażu skrzyń biegów samochodowych ciężarowych.

6.

Korczyński Piotr

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Opracowanie modelu matematycznego i symulacja parametrów pracy podnośnika samochodowego z ekologicznym napędem wodnym.

7.

Wróbel Jacek

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt prasy hydraulicznej do zgniatania odpadów w pojemnikach znormalizowanych 1100 litrów.

8.

Kudela Bogdan

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Cyfrowy układ sterowania napędu pneumatycznego badania symulacyjne.

9.

Czerniawski Waldemar

MiMM

Dr inż.
Piotr Kędziora

Analiza eksperymentalna trójpunktowego zginania belek kompozytowych w ujęciu teorii zbiorów rozmytych.

10.

Pudełko Michał

MiMM

Dr inż.
Maciej Krasiński

Cięgna pasowe - materiał, konstrukcja, dobór.

11.

Kurdyś Sławomir

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Zawiesie samokleszczące do blach w pionie - projekt.

12.

Ciupek Przemysław

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt żurawia warsztatowego.

13.

Bednarek Pawel

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Zawiesie trawersowe szczękowe samozacikowe do wałków.

14.

Batko Waldemar

SiUT

Prof. dr hab. inż.
Aleksander Muc

Materiały kompozytowe i ich zastosowanie w transporcie.

15.

Kargul Paweł

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt modernizacji układu napędowego wywrotnicy z wykorzystaniem hydrauliki wodnej.

16.

Siejka Marcin

SiUT

Dr inż.
Zbigniew Skrzyszowski

Połączenie wciskowe. Teoria i konstrukcja.

17.

Ignacy Wojciech Wielgus

MiMM

Dr inż.
Marek Barski

Przekładnie obiegowe i ich zastosowanie w manipulatorach przemyslowych.

18.

Sala Marek

MiMM

Dr inż.
Marek Barski

Przegląd przekładni obiegowych w pojazdach samochodowych.

19.

Nowak Tadeusz

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Zawiesie chwytne jednoszczękowe do blach w pionie projekt.

20.

Bochenek Mariusz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Badania wibroakustyczne pompy hydraulicznej.

21.

Pytka Bartosz

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Model mechartoniczny siłownika pneumatycznego.

22.

Weber Marcin

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Analiza układów sterowania prędkością w otwartych układach sterowania hydraulicznego maszyn dźwigowo-transportowych.

23.

Mączka Marcin

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Konstrukcje nośne żurawi wieżowych. Przegląd rozwiązań, zasady obliczeń, technologia wykonania.

24.

Grudziński Paweł

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Systemy regałów przejezdnych - mechanizm jazdy.

25.

Stachura Grzegorz

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt systemu transportu linowego towarowego.

26.

Góra Paweł

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt wciągarki bramowej kołowej Q = 250 kg dla potrzeb transportu

27.

Ziębic Mirosław

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Projekt urządzenia do badania naciągu lin stalowych metoda wibroakustyczną.

28

Dziechciarz Konrad

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Wykonanie modeli sekcyjnych żurawia wieżowego i wykonanie badań testowych w tunelu aerodynamicznym.

29.

Fabian Krystian

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Manipulatory pneumatyczne. Przegląd pneumatycznych elementów stosowanych w manipulatorach.

30.

Janczarski Rafał

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Przegląd ładowarek łyżkowych. Funkcja, rodzaje, zastosowanie.

31.

Małek Łukasz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Pomiary zjawisk wiatrowych na modelu sztywnym i modelach sekcyjnych żurawi wieżowych.

32.

Janik Łukasz

MiMM

Dr inż.
Grzegorz Tora

Modelowanie pracy mechanizmu hakowego pojazdu komunalnego.

33.

Distel Artur

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Badania symulacyjne hydraulicznego napędu manipulatora.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2006

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Banach Marek

MiMM

Dr inż.
Stanisław Łaczek

Obliczenia podnośnika samochodowego dwukolumnowego.

2.

Motoła Mateusz

MiMM

Dr inż.
Grzegorz Tora

Sterowanie układem pozycjonowania lemiesza spycharki gąsienicowej.

3.

Mirończyk Wojciech

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt hydraulicznego układu napędowego ładowarki kołowej.

4.

Łukasik Piotr

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Prosty algorytm genetyczny.

5.

Czechowski Czesław

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Żurawik warsztatowy do obsługi obrabiarek.

6.

Hebda Sławomir

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Układ automatyzacji z zastosowaniem sensorów optycznych.

7.

Rutkowski Paweł

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Przegląd pneumatycznych układów pozycjonowania - projekt.

8.

Petryga Maciej

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Sterowanie manipulatorami i robotami w oparciu o systemy wizyjne.

9.

Topa Andrzej

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Badania doświadczalne akumulatorów hydropneumatycznych.

10.

Banaś Maciej

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Sterowanie urządzeń zewnętrznych komputera PC na przykładzie projektu automatycznej linii ważąco etykietującej.

11.

Jakób Daniel

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Przegląd elementów wykorzystywanych w układach "LOAD SENSING"

12.

Prygiel Roman

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Pomiar prędkości liniowej metodą cyfrową.

13.

Bulik Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Badania symulacyjne rozdzielaczy proporcjonalnych i serwozaworów sterowanych elektromagnetycznie.

14.

Kuta Dariusz

MiMM

Dr inż.
Zbigniew Skrzyszowski

Konstrukcyjne metody zwiększenia sztywności elementów maszyn.

15.

Stachańczyk Mateusz

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Wstępny projekt ekologicznego układu napędowego manipulatora mobilnego.

16.

Potoczny Bartłomiej

MiMM

Prof. dr hab. inż.
Stanisław Michałowski

Projekt dźwigu nożycowego o udźwigu 0,5 t i wysokości podnoszenia 0,8 m.

17.

Czesak Wiesław

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt chwytaka hydraulicznego.

18.

Batko Mariusz

MiMM

Dr inż.
Piotr Kędziora

Zastosowanie metody emisji akustycznej w ocenie zniszczeń elementów maszyn.

19.

Ogorzałek Łukasz

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projektowanie, budowa i utrzymanie dróg w świetle obowiązujących przepisów i norm.

20.

Ledniowski Rafał

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt wstępny układu napędu i sterowania wybranego urządzenia przemysłu przetwórstwa owocowego.

21.

Szarata Grzegorz

SiUT

Dr inż.
Zbigniew Skrzyszowski

Wytrzymałościowe zagadnienia w połączeniach spawanych.

22.

Sławecki Sebastian

SiUT

Dr inż.
Zbigniew Skrzyszowski

Wstępne napięcie w konstrukcjach maszyn.

23.

Gosztyła Sławomir

SiUT

Dr inż.
Zbigniew Skrzyszowski

Konstrukcja kół podsuwnicowych.

24.

Wilczyński Piotr

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Synteza układu prostowodu i dobór układu przeciwwagi żurawia czteroczłonowego o udźwigu Q = 300 KN

25.

Połomski Andrzej

SiUT

Dr inż.
Stefan Chwastek

Osprzęt zrywakowy spycharki o danej sile naporu P (KN).

26.

Wąsowicz Wojciech

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt mechanizmu wykonawczego z siłownikiem dla hydraulicznego układu sterującego "Łoad sensing".

27.

Grzenda Rafał

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Opracowanie modelu matematycznego i badania symulacyjne wciągarki żurawia samojezdnego.

28.

Kukla Daniel

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt i wykonanie stanowiska do badań osprzętu koparki z napędem hydraulicznym.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2005

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Giza Paweł

SiUT

Dr inż.
Stefan Chwastek

Podnośnik wózka inwalidzkiego umożliwiający korzystanie przez osoby niepełnosprawne ze środków komunikacji.

2.

Fałowski Mirosław

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Projekt systemu transportow-dźwigowego z dwoma podwieszonymi suwnicami KBK o udźwigu 2xQ=250[kg] do obsługi maszyn drukarskich wraz z chwytnikami prneumatycznymi.

3.

Klimczak Andrzej

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt systemu transportow-dźwigowego z dwoma podwieszonymi suwnicami KBK o udźwigu 2xQ=250[kg] do obsługi maszyn drukarskich wraz z chwytnikami prneumatycznymi.

4.

Czardybon Karol

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Obliczenia hydraulicznego układu napedu i sterowania podnośnika montażowego

5.

Bargieł Pawel

MiMM

Dr hab. inż.
Edward Lisowski, prof. PK

Model suwnicy bramowej w Solid Works.

6.

Zaczyk Rafał

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt platformy parkingowej dla parkowania dwóch pojazdów.

7.

Rapacz Włodzimierz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Analiza hałasu komunikacyjnego okolic miasta Starego Sącza oraz obwodnicy Nowy Sącz - Stary Sącz - Krynica - Nawojowa - Nowy Sącz.

8.

Skrzypek Witold

MiMM

Dr inż.
Marek Szczybura
Dr inż.
Andrzej Dudek

Analiza konstrukcji przenośnika łańcuchowo - rurowego (zgarniakowego).

9.

Skarłosz Janusz

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Wykonanie funkcjonalnego o modelu napędzonego przenośnika wałkowego.

10.

Plata Janysz

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Wykonanie funkcjonalnego modelu przenośnika wibracyjnego.

11.

Jarończyk Bogusław

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt wciągnika łańcuchowego o udźwigu 1t z przekładnią ślimakową o napędzie ręcznym.

12.

Irzyk Bogdan

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza pracy podnośnika nożycowego.

13.

Kuzera Piotr

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Projekt stanowiska laboratoryjnego do pomiaru tłumienia wtrącenia tłumików absorpcyjnych, zgodnie z normą PN,EN,ISO. Analiza parametrów akustycznych tłumików absorpcyjnych.

14.

Kaczor Marcin

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt i wykonanie trójwymiarowego modelu przeciwwiatrowych kleszczy szynowych.

15.

Stojak Marek

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Optymalizacja przekroju dźwigara, sprężanego siłą proporcjonalną do obciążenia.

16.

Kaczka Robert

MiMM

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza pracy podnośnika wózka widłowego.

17.

Babiarz Paweł

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Wstępny projekt układu podnoszenia podnośnika nożycowego na bazie wózka jezdniowego.

18.

Piś Jerzy

MiMM

Dr hab. inż.
Edward Lisowski, prof. PK

Projekt wstępny oraz model bryłowy osprzętu koparki z wysięgnikiem wysuwanym o pojemności łyżki 0,6 m3

19.

Rokita Łukasz

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt wstępny siłownika hydraulicznego trójkomorowego.

20.

Szypuła Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Elektrohydrauliczny układ sterowania osprzętu koparki CAT 301,5.

21.

Dudek Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt układu podnoszenia masy ze sprężyną gazową.

22.

Żydzik Jacek

MiMM

Dr inż.
Marek Szczybura

Modelowanie 3D przenośnika cięgnowego.

23.

Podobiński Paweł

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Nowoczesne układy regulacji dynamiki jazdy.

24.

Zieliński Rafał

MiMM

Dr hab. inż.
Edward Lisowski, prof. PK

Projekt przenośnika taśmowego nieckowego pracującego w oczyszczalni ścieków.

25.

Ogórek Krzysztof

SiUT

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Analiza systemu transportu w przedsiębiorstwie transportu samochodowego.

26.

Sowa Halina

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Opracowanie bazy danych normowych z zakresu projektowania środków transportowych w aspekcie wibroakustycznym.

27.

Michalik Kazimierz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Analiza warunków w kabinie lokomotywy SM 42.

28.

Bocheński Marcin

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Adaptacja termiczna kabiny maszynisty elektrowozu serii SM 42.

29.

Biel Mariusz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Stanowisko do pomiarów akustycznych elementów układu hydraulicznego.

30.

Szewczyk Marcin

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Analiza teoretyczna i opracowanie metodyki badań elementów hydrauliki wodnej.

31.

Gawron Michał

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Wpływ transportu wewnętrznego na hałas wewnątrz dużych hal przemysłowych - obliczenia i dobór adaptacji akustycznej.

32.

Kozub Jarosław

MiMM

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Technologia konstrukcji nośnej spawanej żurawia drogowego o udźwigu 28T (nadwozie).

33.

Pniak Grzegorz

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

System detekcji kształtu skarpy dla koparki jednonaczyniowej.

34.

Jabłonski Paweł

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza ruchu i obciążeń manipulatora do przeładunku kontenerów.

35.

Liber Edward

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Budowa modelu żurawia wieżowego i wykonania badań testowych.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2004

Lp.

Nazwisko i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Salamon Rafał

SiUT

Dr inż.
G. Tora

Modelowanie pracy osprzętu koparki K-408.

2.

Gątkiewicz Krzysztof

MiMM

Dr inż.
B. Stolarski

Pomiar poziomu mocy akustycznej maszyn budowlanych w teście statycznym.

3.

Marczyk Anna

SiUT

Dr inż.
B. Stolarski

Zjawiska wibroakustyczne działające na operatorów maszyn roboczych.

4.

Marczyk Rafał

SiUT

Dr inż.
B. Stolarski

Pomiar poziomu mocy akustycznej mini koparki CATERPILLAR.

5.

Capiga Damian

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Model obciążeń uniwersalnego osprzętu spycharkowego przy zadanej sile naporu spycharki P [KN].

6.

Narczyk Paweł

MiMM

Dr inż.
W. Cichocki

Kształtowanie napędowych układów hydraulicznych w podnośnikach o ruchu pionowym - modelowanie zasilacza podnośnika nożycowego
"multilift - 4000 AF".

7.

Taborski Aleksander

MiMM

Prof. dr hab. inż.
W. Cichocki

Projekt wciągarki bramowej przewoźnej Q=200 kg dla potrzeb gospodarstwa rolnego.

8.

Leski Jarosław

MiMM

Dr inż.
B. Stolarski

Badania akustycznych tłumników refleksyjnych.

9.

Kokoszka Piotr

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Dynamika mechanizmów płaskich z uwzględnieniem charakterystyki napędu.

10.

Ramza Sławomir

MiMM

Dr inż.
J. Pobędza

Analiza możliwości odzysku energii w ładowarkach.

11.

Gawlik Michał

SiUT

Dr inż.
G. Tora

Analiza pracy podnośnika koszowego PK-15.

12.

Romaniak Grzegorz

SiUT

Dr inż.
G. Tora

Analiza pracy podnośnika koszowego PK 12.

13.

Janowiec Elżbieta

SiUT

Dr inż.
S. Chwastek

projekt ramy osprzętu czołowego spycharki.

14.

Chochorowski Dariusz

SiUT

Dr inż.
M. Szczybura

Projekt konstrukcji stalowej windy budowlanej.

15.

Koszyk Piotr

SiUT

Dr inż.
M. Szczybura

Projekt wciągarki przejezdnej o udźwigu 12 t.

16.

Rola-Górecka Magdalena

SiUT

dr hab. inż.
Edward
Lisowski, prof. PK

Model 3D żurawia słupowego do naprawy samochodów.

17.

Stryszowski Zbigniew

MiMM

Dr inż.
B. Stolarski

Technologia wysięgników kratowych na przykładzie żurawia ŻB 75/100.

18.

Piekarz Jarosław

MiMM

Dr inż.
J. Pobędza

Cyfrowy układ sterowania prędkością siłownika hydraulicznego.

19.

Kąkol Dominik

MiMM

Dr inż.
A. Sobczyk

Projekt układu oszczędności energii w podnośnikach warsztatowych z napędem hydraulicznym.

20.

Dudek Mateusz

MiMM

Prof. dr hab. inż.
A. Sobczyk

Projekt układu odzysku energii w hydraulicznym układzie napędowym wózka widłowego.

21.

Biolik Wojciech

MiMM

Dr inż.
J. Pobędza

Manipulator hydrauliczny z układem sterowania położeniem.

22.

Chromik Rafał

MiMM

Dr inż.
J. Pobędza

Cyfrowy układ kontroli położenia z wykorzystaniem diod laserowych.

23.

Fiut Marek

SiUT

Dr inż.
A. Sobczyk

Dobór i obliczenia przekładni hydrostatycznej do napędu jazdy pracującej w układzie zamkniętym.

24.

Płonka Robert

MiMM

Dr inż.
A. Sobczyk

Projekt energooszczędnego hydraulicznego układu napędu i sterowania mechanizmu jazdy wózka widłowego.

25.

Żmudka Seweryn

MiMM

Dr inż.
A. Sobczyk

Projekt układu hydraulicznego wtryskarki ślimakowej.

26.

Michałek Sławomir

MiMM

Dr inż.
A. Sobczyk

Analiza i dobór urządzeń do systemu przesyłania mediów kriogenicznych.

27.

Kruczała Arkadiusz

MiMM

Dr inż.
A. Sobczyk

Aspekty energetyczno-ekologiczne stosowanych cieczy eksploataacyjnych w układach napędu i sterowania maszyn.

28.

Kluczewski Tomasz

MiMM

dr hab. inż.
Edward
Lisowski, prof. PK

Projekt układu roboczego ładowarki w Solid Works.

29.

Tyboń Bogusław

SiUT

Dr inż. M. Szczybura

Obliczenie elementów napędu przenośnika zgrzebłowego w zamkniętym korycie oraz wykonanie funkcjonalngo modelu.

30.

Rzepa Stanisław

SiUT

Dr inż.
M. Szczybura

Obliczenia elementów napędu przenośnika zgrzebłowego w otwartym korycie oraz wykonanie funkcjonalnego modelu.

31.

Świerczek Grzegorz

SiUT

Dr inż.
B. Stolarski

Analiza hałasu komunikacyjnego miasta Nowego Sącza.

32.

Hanzel Krzysztof

SiUT

Dr inż.
B. Stolarski

Analiza hałasu komunikacyjnego obwodnic miasta Nowego Sącza.

33.

Orczykowski Sławomir

SiUT

Dr inż.
B. Stolarski

Projekt stanowiska do pomiaru hałasu zewnętrznego w samochodach osobowych na postoju.

 

Archiwalne prace dyplomowe - studia niestacjonarne inżynierskie

2003

Lp.

Nazwisko
i Imię

Specjal-
ność

Promotor

Temat Pracy Dyplomowej

1.

Opolski Wojciech

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt dozownika kruszywa do uszarstniania nawierzchni z mas bitumicznych.

2.

Zgórski Marian

MiMM

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt przejezdnego jednoszynowego ciągnika o udźwigu Q=500 kg GNP+A3.

3.

Filipek Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Modelowanie hydraulicznego układu napędu jednostemplowego dźwignika samochodowego.

4.

Palej Rafał

MiMM

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Komfort cieplny w kabinach operatorów maszyn budowlanych.

5.

Zdunek Piotr

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Symulacja procesu podnoszenia ładunku suwnicy pomostowej.

6.

Kita Przemysław

MiMM

Dr inż.
Janusz Pobędza

Projekt wstępny stanowiska do badań wytrzymałościowych hydraulicznych przewodów giętkich.

7.

Kęska Grzegorz

SiUT

dr hab. inż.
Edward
Lisowski, prof. PK

Projektowanie suwnicy przy zastosowaniu modelowania bryłowego.

8.

Górecki Krystian

SiUT

dr hab. inż.
Edward
Lisowski, prof. PK

Model 3D konstrukcji hali przemysłowej z urządzeniem transportowym - suwnica.

9.

Wolnik Zbigniew

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt modernizacji systemu transportu magazynowego.

10.

Piotrowski Grzegorz

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt stanowiska do badań odzysku energii na bazie wózka widłowego.

11.

Koroński Edward

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt wstępny wciągarki dwubębnowej dla chwytaka dwułupinowego czterolinowego.

12.

Koziara Krystian

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt wyciągu narciarskiego orczykowego L=440m,W=12==os/h, Lir=13,14o .

13.

Białek Wiesław

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt suwnicy jednodźwigarowej Q=500[kg],L=4,3[m],GNP=A2.

14.

Gruca Krzysztof

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Transport bimodalny.

15.

Przybyłowicz Danuta

SiUT

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt estakady przenośnika materiałów sypkich o konstrukcji kratownicowej.

16.

Gawlik Tomasz

SiUT

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt wstępny przenośnika taśmowego pływającego.

17.

Zdybalski Andrzej

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Współczesne systemy sterowania suwnic.

18.

Ziółko Wacław

SiUT

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt ramy osprzętu czołowego spycharki.

19.

Sowa Paweł

SiUT

Dr inż.
Janusz Pobędza

Badania symulacyjne stanów przejściowych mechanizmu zmiany wysięgu koparki.

20.

Rębilas Dariusz

SiUT

Prof.dr hab.inż.
Edward Lisowski

Eksploatacyjna baza danych suwnic.

21.

Balak Janusz

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Wibroakustyczna diagnostyka suwnicy pomostowej.

22.

Kmak Anna

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Komfort cieplny na stanowisku operatora maszyny roboczej.

23.

Maik Piotr

SiUT

Dr inż.
Bogdan Stolarski

Pomiary drgań i hałasu silnika minikoparki "Caterpillar 301.5"w aspekcie diagnostycznych.

24.

Knapik Piotr

MiMM

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt czołowego osprzętu spycharkowego.

25.

Jurkowski Piotr

SiUT

Dr inż.
Grzegorz Tora

Analiza pracy osprzętu kompaktora Ł-34K. Projekt systemu antypoślizgowego kół.

26.

Siedlarz Józef

SiUT

Dr inż.
Stefan Chwastek

Projekt podnośnika nożycowego dwusegmentowego.

27.

Kowalski Michał

MiMM

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt wstępny przenośnika pływającego do obsługi koparki o wydajności 300 t/h.

28.

Kopciuch Arkadiusz

MiMM

Dr inż.
Marek Szczybura

Projekt wstępny przenośnika samojezdnego.

29.

Karczewski Michał

MiMM

Dr inż.
Andrzej Sobczyk

Projekt przenośnika taśmowego dla przemysłu spożywczego.

30.

Leśniak Rafał

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt żurawika słupowego Q=500kg, L-4m, Hp-3m, GNP=A3.

31.

Łagosz Krzysztof

SiUT

Dr inż.
Wiesław Cichocki

Projekt żurawika przyściennego Q=300kg, R=4m, Hp=3m, A3.

32.

Majerczyk Marek

MiMM

Mgr inż.
Witold Trzaska

Wstępny projekt osprzętu ładowarkowego koparko-ładowarki ciągnikowej.

 

Absolwenci - studia niestacjonarne inżynierskie

2002

  1. Jarosław Białka
  2. Krzysztof Dradra
  3. Grzegorz Golec
  4. Tomasz Foszcz
  5. Michał Klimczak
  6. Paweł Kurowski
  7. Bartosz Marjankowski
  8. Grzegorz Mezar
  9. Rafał Olecki
  10. Michał Pałatko
  11. Wiktor Rybczyński
  12. Krzysztof Zarębski
  13. Zbigniew Sułecki
  14. Grzegorz Walczak
  15. Andrzej Woźniak
  16. Wojciech Wójtowicz

Absolwenci - studia niestacjonarne inżynierskie

2001

  1. Janusz Czajczyk
  2. Rafał Dunaj
  3. Grzegorz Jewuła
  4. Lucjan Kawala
  5. Sławomir Korczyk
  6. Robert Maciasz
  7. Zdzisław Majdziak
  8. Jan Mężek
  9. Tomasz Musiał
  10. Krzysztof Nordwind
  11. Mirosław Ogiela
  12. Paweł Pagacz
  13. Mirosław Pacyga
  14. Tomasz Sadło
  15. Zbigniew Siwek
  16. Mariusz Sroka
  17. Robert Twardosz
  18. Aleksander Twardowski
  19. Maciej Wróblewski
  20. Grzegorz Zajaz
  21. Ryszard Zimowski

Login Form