Struktura

News Flash

Open Panel

Dyrektor Instytutu:
prof. dr hab. inż. Aleksander Muc


Z-ca Dyrektora d/s badawczych:
dr hab. inż. Bogdan Szybiński


Z-ca Dyrektora d/s dydaktycznych:
dr inż. Maciej Krasiński

Instytut Konstrukcji Maszyn (M-3) powstał w 2003 roku w wyniku połączenia Instytutu Maszyn Roboczych działającego od 1973 r. oraz Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn, która wydzieliła się z Instytutu Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn (M-1).

Dyrektorem Instytutu jest Prof. dr hab. inż. Aleksander Muc. 

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
NIP: 675-000-62-57

Instytut Konstrukcji Maszyn

31-864 Kraków, al. Jana Pawła II 37
budynek nr 5, III piętro, pokój 317
tel. 12-374-34-09
fax: 12-374-33-60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wyświetl większą mapę

Kierownik - Prof. dr hab. inż. Aleksander Muc

Głównym obszarem zainteresowań zespołu naukowego KPKM jest komputerowe wspomaganie budowy maszyn i urządzeń. Dotyczy to zarówno procesu projektowania w różnych jego fazach z wykorzystaniem nowoczesnych środków modelowania numerycznego jak i uzupełniania i weryfikacji kosztownych i długotrwałych badań stanowiskowych maszyn i urządzeń poprzez odpowiednie symulacje komputerowe. 

W Katedrze powstają prace badawcze wykonywane na poziomie inżynierskim, w wyniku współpracy z przemysłem, a także prace na poziomie naukowym zwieńczone publikacjami na łamach czasopism krajowych i zagranicznych oraz referatami na konferencjach naukowo-technicznych.

Login Form